mapa

Fulltextové vyhledávání

Akce v kraji


Michael W. Pospíšil - Paris, Praha etc...

Místo
Kamenná, Cheb
Datum konání
Typ

Art Centrum Galerie 4 představí výstavu fotografií Michaela W. Pospíšila. Autor žil od roku 1980 ve Francii, kde pracoval například jako režisér, scenárista či kameraman. Od roku 2000 začal působit v kulturní diplomacii. V roce 2016 se Michael W. Pospíšil definitivně vrátil do České republiky a začal se věnovat výhradně fotografii. Michael W. Pospíšil se ve svých fotografiích zaměřuje z jedné části na městské prostředí. Na chodnících, dlažbách, oprýskaných omítkách či křížících se tramvajových kolejích objevuje imaginativní abstraktní obrazy. V nejobyčejnějších objektech tak objevuje magičnost a výtvarné hodnoty, které nechávají pro diváka široký prostor pro individuální interpretaci. Druhou částí díla jsou černobílé dokumentární fotografie. Michael Pospíšil je zastáncem toho, že fotograf nemá nic aranžovat ani lidi směřovat k nějakým gestům či činnostem, ale může být pouze účastníkem děje. Vznikají tak momentky z různých hospod a bister, v nichž se mu skvěle daří vystihnout tamní atmosféru. Výstava v Art Centru Galerie 4 v Chebu je zatím největší jeho výstavou, na níž představuje téměř dvě stovky fotografií.

Více

Vojtěch Maryška - Mezi stromy

Místo
Kamenná, Cheb
Datum konání
Typ

Galerie 4 si Vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy Vojtěcha Maryšky - Mezi stromy do galerijního klubu v pátek 25. září v 18 hodin. Výstava potrvá do 21. října 2020. Galerijní klub/kavárna je otevřen út-pá 10.00 - 17.00 a dle dohody předem.

Více

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Místo
Smetanovy sady 1145, 36001 Karlovy Vary
Datum konání

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti. Tomáš Pfeiffer nese pro Tebe myšlenky a vedení přinašeče. Chceš-li filosofii Bytí, navštiv přednášku. Možná, že nastal čas, jsi svobodný.

Více

OPEN ART 35

Datum konání

Galerie 4 si Vás dovoluje pozvat na kulturní akci OPEN ART 35, která proběhne 9. – 10. 10. 2020 na Františkánském náměstí 30/1 v Chebu. Čekají Vás komentované prohlídky a projekce, workshopy, divadlo, koncert a výstava 5PL. Akce se uskuteční k 35. výročí založení Galerie 4.

Více

Rockování - křest CD skupiny Dependence + hosté

Datum konání
Typ

Tímto vás všechny fanoušky skupiny Dependence zveme na pořádné rockování spojené s křtem v pořadí již 3. cd naší skupiny, kdy v rámci večera vystoupí fenomenální kytarista, muzikant a producent Jaromír Laibner se svoji kytarovou One Man Show a vrchol večera zajistí kapela The Stardust. Křest provede speciální host večera.

Více

KABÁT TOUR 2020

Datum konání
Typ

Kabát připravil Turné 2020. Je koncipované doprostřed stadionů, jak se ve světě říká „center stage“. V případě Kabátu to není poprvé, a rozhodně ani naposled. Kapelu tato varianta baví, i když např., jak sami říkají: Mizí možnost se „zašít“ o pauze u aparátu, a vydechnout. Všichni návštěvníci koncertu mají blíže k jevišti. Je to dlouhodobě asi nejatraktivnější varianta z pohledu diváka. Turné by se mělo repertoárem zásadně lišit v tom, že se budou hrát nové věci z chystaného CD. To kapela doufá, že do Turné 2020 celé dodělá a pokud možno i vydá! A co k chystanému turné říkají: Vypadá to jako alibismus, ale po těch letech už je to vlastně klišé, ale i jasný postoj! Dokud s tím nebudeme spokojeni na 100%, tak to prostě nevyjde. Intenzivně se na tom dělá již od ledna 2019, a práce pokračují. Chceme vždy ještě lepší CD, než bylo to poslední! Chceme vydat prostě nejlepší CD!

Více