mapa

Fulltextové vyhledávání

Akce v kraji


Barevné prázdniny

Místo
Kamenná, Cheb
Datum konání
Typ

Výstava fotografií z týdenní workshopu pro děti od 7 let a mládež. Vernisáž výstavy v pátek 28. srpna od 16.00 v galerijním klubu.

Více

Michael W. Pospíšil - Paris, Praha etc...

Místo
Kamenná, Cheb
Datum konání
Typ

Art Centrum Galerie 4 představí výstavu fotografií Michaela W. Pospíšila. Autor žil od roku 1980 ve Francii, kde pracoval například jako režisér, scenárista či kameraman. Od roku 2000 začal působit v kulturní diplomacii. V roce 2016 se Michael W. Pospíšil definitivně vrátil do České republiky a začal se věnovat výhradně fotografii. Michael W. Pospíšil se ve svých fotografiích zaměřuje z jedné části na městské prostředí. Na chodnících, dlažbách, oprýskaných omítkách či křížících se tramvajových kolejích objevuje imaginativní abstraktní obrazy. V nejobyčejnějších objektech tak objevuje magičnost a výtvarné hodnoty, které nechávají pro diváka široký prostor pro individuální interpretaci. Druhou částí díla jsou černobílé dokumentární fotografie. Michael Pospíšil je zastáncem toho, že fotograf nemá nic aranžovat ani lidi směřovat k nějakým gestům či činnostem, ale může být pouze účastníkem děje. Vznikají tak momentky z různých hospod a bister, v nichž se mu skvěle daří vystihnout tamní atmosféru. Výstava v Art Centru Galerie 4 v Chebu je zatím největší jeho výstavou, na níž představuje téměř dvě stovky fotografií.

Více

Vojtěch Maryška - Mezi stromy

Místo
Kamenná, Cheb
Datum konání
Typ

Galerie 4 si Vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy Vojtěcha Maryšky - Mezi stromy do galerijního klubu v pátek 25. září v 18 hodin. Výstava potrvá do 21. října 2020. Galerijní klub/kavárna je otevřen út-pá 10.00 - 17.00 a dle dohody předem.

Více